-->

Maaday- Kara Ekitap İndir | PDF | ePub | Mobi


Aynitap.com edebiyat kulübüne hoş geldiniz. Bugün Maaday- Kara kitabını sizler için incelemeye aldık. Lütfen beğendiğiniz kitapları satın alınız. Unutmayın ki yeni kitaplar yayınlanmazsa bizlerinde var olması mümkün olmayacaktır. Maaday- Kara kitabı için satın alma linkini de aşağıda vereceğiz. Şimdi kitabımıza geçelim:

Maaday- Kara kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni:
Ruht Gild in deyimiyle, 'Dünya destan literatüründe yer alacak kalitede bir eser' olan ve Altay destanlarının zirvesi ve en hacimlisi sayılan Maaday-Kara, Şamanist düşünce doğrultusunda bu dünyayı ve öbür dünyayı algılamaya çalışan bir toplumun ürünüdür. Yirminci yüzyılın ortasında derlenerek yazıya aktarılan destanda olaylar üç farklı boyutta gelişir: yeryüzü, yeraltı ve gökyüzü. Üç boyutlu olarak algılanan bu dünyanın kapıları birbirine kapalı değildir. Birinden diğerine gitmek ve dönmek mümkündür. Mitsel unsurların epik bir dille bir araya getirildiği destan, 'zalim hanla mücadele'; 'ucubelerle savaş'; 'tutsak düşmüş olan anne ve babanın kurtarılması'; 'evlenme yolculuğuna çıkış'; 'yeraltı tanrısıyla mücadele' gibi pek çok arketipsel ögenin kullanıldığı parlak bir mitolojik şölen olarak nitelendirilebilir. 7739 dizeden oluşan destan metni, Salahaddin Bekki tarafından, genel okuyucu kitlesi gözetilmek suretiyle, Ölçünlü Türkiye Türkçesiyle mensur olarak tekrar yazılmıştır. Tanıtım Metni Görüntülediğiniz ürün StockMount tarafından listelenmiştir.

***** Maaday- Kara kitabını için satın alma linkleri:
Maaday- Kara kitabını satın al

***** Maaday- Kara indirme linkleri:
Maaday- Kara kitabını PDF İndir
Maaday- Kara kitabını ePub İndir
Maaday- Kara kitabını Mobi İndir

***** Sizler için bugün Maaday- Kara kitabını ele aldık. Maaday- Kara kitabı için mümkün olduğunca fazla bilgiye yer vermek istedik. Bu bağlamda Maaday- Kara kitabının yazarı, Maaday- Kara kitabının fiyatı ve Maaday- Kara yayınlanma yılı gibi bilgilere yer verdik. Umarız Maaday- Kara kitabı için oluşturduğumuz yazımız hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki kitap inceleme yazımızda görüşmek dileğiyle.

Not: Bu web sitesi sadece Maaday- Kara kitabı için tanıtım yapmaktadır. Hiçbir şekilde sunucularında dosya barındırmamakta ve korsan kitapçılığı desteklememektedir.

Değerli okuyucumuz Maaday- Kara kitabını beğendiyseniz emeğe saygı olarak mutlaka satın almanızı tavsiye ederiz. Maaday- Kara kitabı yazarının sizlere daha fazla kitap sunabilmesi için bunun önemli olduğunu unutmayınız.

***** Sitemizde en çok okunan kitapları incelemek için buraya tıklayınız.

0 Yorum :

Yorum Gönder

Adsense Reklam (Yayın Üstü)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

 Linkler Yenilendi!

pdf kitap - ekitap bul indir - canlı kitap - kitap.name - kitap kurdu - allover information

Adsense Reklam (Yayın Altı)

 Linkler Yenilendi!

pdf kitap - ekitap bul indir - canlı kitap - kitap.name - kitap kurdu - allover information