-->

İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? Pdf İndir


Bu yazımızda İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? kitabını konu edindik. İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? hakkında bilmek istediklerinizi ele almaya çalıştık. İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? kitabının yazarı kimdir, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? kitabının tanıtım yazısı nedir, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? kitabının kapak resmi nasıldır gibi soruların tamamı bu konumuzda.


İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? Tanıtım Bülteni

İngilizlerin tarihi ortadoğu stratejisi: Ticaret, siyaset ve hükmetmek…
Dünya tarihinin üzerinde güneş batmayan imparatorluğu İngiltere'nin Ortadoğu macerası hangi fikirlerle başladı? Osmanlı İmparatorluğu ile İngiltere'nin Ortadoğu'daki sıra dışı mücadelesinde neler yaşandı? İngiltere'nin Ortadoğu'daki stratejisinde konsoloslukların önemi neydi? "Önce ticaret ve siyaset, sonra hükmetmek" projesiyle İngiltere neyi amaçladı?
Dr. Nurcan Özkaplan Yurdakul bu özel çalışmasında, 19. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu ile İngilizler arasında yaşanan Ortadoğu mücadelesini enine boyuna incelerken; konsolosluklardan ticarete, siyasetten hâkimiyet stratejilerine kadar tüm bilinmeyenleri gözler önüne seriyor.
Mevcut literatürün yanı sıra Osmanlı ve İngiliz arşivlerinden istifade ederek ortaya konan bu çalışma, 19. yüzyıl Osmanlı tarihçiliğinde askeri yenilgilerin ve toprak kayıplarının yasını tutmaktan ziyade, yetkin ve etkin Osmanlı devlet adamlarının dünya ölçeğinde nasıl siyaset ürettiklerini anlamak gerektiğini göstermektedir.
Okuyucular bilhassa "İngiliz Oyunu" şeklinde dillere pelesenk olmuş tarih anlayışının bir kestirmecilik ve yetersizlik olduğunu da bölümler eşliğinde göreceklerdir. Osmanlı-İngiliz ilişkilerinin seyri ve İngiliz konsolosluk kurumu ile başlayan kitap, İngiliz siyasetinin şimdiye dek hiç irdelenmemiş bir stratejisini daha açığa çıkarıyor; ticaret, siyaset ve hükmetmek.
"İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi?", her türlü okur kitlesinin istifade edebileceği bir araştırmadır. İngiltere’nin Ortadoğu coğrafyasında kendine nasıl yer açtığını anlamanın yanı sıra günümüz Ortadoğu ülkelerinin meşgul olduğu güncel meselelere yönelik cevaplar da sunmaktadır.
Yayın Tarihi
ISBN 9752430839
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 384
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21.5 cm


İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? Kitabı İndirme Linkleri

Pdf Formatında İndir - Alternatif

Epub Formatında İndir - Alternatif

Mobi Formatında İndir - Alternatif

Son Zamanların En Popüler Kitabını Okudunuz Mu?:

Bu içerik sizlere www.aynitap.com farkıyla sunulmuştur. Lütfen kitabı paylaşarak destek olunuz.

ETİKETLER: İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi?, İngiltere,Ortadoğu’ya,Nasıl,Girdi?,Dr. Nurcan Özkaplan Yurdakul,KRONİK KİTAP, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? indir, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? pdf indir, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? oku, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? epub indir, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? kitabının yazarı, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? kitabının tanıtım bülteni, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? özeti, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? ücretsiz satın al, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? oku, İngiltere Ortadoğu’ya Nasıl Girdi? indir


0 Yorum :

Yorum Gönderme

Adsense Reklam (Yayın Üstü)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Altı)GÜNCELLENEN KİŞİSEL GELİŞİM İNDİRME LİNKLERİ (2020):

Yandex Disk İle PDF İndir

Google Drive İle PDF İndir