-->

Tarihsel Roman Kitabını Pdf, Epub, Mobi İndir


Tarihsel Roman Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler

Bu yazımızda Tarihsel Roman kitabını inceleyeceğiz. György Lukacs tarafından yazılan Tarihsel Roman kitabı 2018-03-30 tarihinde yayınlanmıştır. Tarihsel Roman kitabı Deneme (yerli) türünde yayınlanmış olup EPOS YAYINLARI yayınevi tarafından okurlara sunulmuştur. Tarihsel Roman hakkında değineceğimiz bilgiler bu kadar olup tanıtım bülteni ve pdf, epub ve mobi indirme linklerin aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca György Lukacs tarafından yazılan diğer kitaplara sitemizin arama kısmından arayarak ulaşabilirsiniz.


Tarihsel Roman Kitabı Tanıtım Bülteni

György Lukacs tarafından kaleme alınmış Tarihsel Roman kitabının online kitap mağazalarında yer tanıtım bülteni veya arka kapak yazısı aşağıdaki şekildedir.

Bu kitapta, Tarihsel ruh ve toplumun tümünü tasvir eden büyük edebiyatın etkileşimini incelemek istedik. Doğal olarak mesele bu şekilde ortaya konduğunda problemin, iç, teorik, en soyut diyalektiği bile tarihsel nitelikte ortaya çıkacaktır. Oysa çalışmamın hedefi sadece bu tarihsel diyalektiğin ana çizgilerini işlemekle sınırlıdır. Kısacası, sadece bu tarihsel gelişimin teorik açıdan karakteristik ve vazgeçilmez tipik yönelimlerini, ayrışmalarını ve düğüm noktalarını çözümleme ve inceleme konusu yapıyor. Bu yüzden tarihsel bütünselliğe gayret etmiyor. Okurlar burada tarihsel drama veya tarihsel romanın gelişimi hakkında bir ders kitabı beklemesin; sadece bu teorik bakış açısından bile temsilî önemi olan yazarların, eserlerin ve akımların tartışıldığını göreceklerdir. Kimi durumlarda çok daha büyük sanatsal öneme sahip eserleri göz ardı etmek gerekmiştir, dolayısıyla salt edebî bakımdan daha az öneme sahip kimi yazarlarla derinlemesine meşgul olmak bu yüzden mümkün ve gerekli olmuştur. Bu kitap asıl anlamıyla tarihsel bir gelişimi yansıtmıyor, fakat yine de bu tarihsel gelişimin ana çizgisini, içerisinde beliren en önemli meseleleri görünür kılmaya gayret ediyor. İkinci belirleyici yöntem bilimsel açı, iktisadî ve toplumsal gelişim, bunun içerinden gelişen dünya görüşü ve sanatsal formun etkileşiminin incelenmesidir." György Lukács YAZAR HAKKINDA: György Lukács (1885-1971, Budapeşte); Filozof, estetikçi, politikacı. Budapeşte, Berlin ve Heidelberg'de felsefe eğitimi aldı. Hegel ve Marx'ın eserlerini inceledi. 1918 yılında Macar Komünist Partisi'ne girdi. Eğitim ve Kültür halk komiseri olarak Macar Sovyet Cumhuriyeti'nin kuruluşunda etkin rol aldı. Macar Sovyet Cumhuriyeti'nin yıkılışından sonra Viyana'da yaşamaya başladı (1919-1929). 1929-1933 arasında Berlin'de yaşadı, ama Nazizmin yükselişinden sona, 1945'e kadar yaşayacağı Moskova'ya geçti. Marx-Engels-Lenin Enstitüsü'nde çalışmaya başladı ve çeşitli dergilerde yazdı. Sovyet Yazarlar Birliği'nin üyesidir. 1945'te estetik ve felsefe profesörü olarak Budapeşte Üniversitesi'ne döndü. 1949'den itibaren Macar Bilimler Akademisi üyesidir. 1956'da, Imre Nagy başkanlığındaki hükümet kabinesinde görev aldı. 


Tarihsel Roman Kitabı Satın Alma Linkleri

Kitap Yurdu: Tarihsel Roman


Tarihsel Roman Kitabı İndirme Linkleri


Tarihsel Roman Pdf İndirme Linkleri

Tarihsel Roman Yandex Disk Pdf İndir

Tarihsel Roman Google Drive Pdf İndir


Tarihsel Roman Epub İndirme Linkleri

Tarihsel Roman Yandex Disk Ebup İndir

Tarihsel Roman Google Drive Epub İndir


Tarihsel Roman Mobi İndirme Linkleri


Tarihsel Roman Yandex Disk Mobi İndir

Tarihsel Roman Google Drive Mobi İndir


Not: Kitaplar tanıtım amaçlı olup hiç biri sitemizde barındırılmamaktadır. Bu kitapları indiren kişilerin 24 saat içerisinde bu içerikleri silip kesinlikle dağıtmaması gerekmektedir. Silinmiş veya telif hakkından dolayı kaldırılmış kitapların yerine otomatik olarak tavsiye kitabımız olan Cuma Bozkurt – Dua Gibi Sev kitabı eklenmektedir, bu nedenle indirdiğiniz kitap yerine bu kitabın karşınıza çıkması sizi şaşırtmasın. Tavsiye olarak Dua Gibi Sev kitabının kullanılmasının nedeni şöyledir: Yazar https://www.instagram.com/cumabozkurtresmi/ hesabını takip eden kişilerin kitabını indirmesine izin vermiştir.


Tarihsel Roman Etiketleri

Tarihsel Roman kitabı hakkında genel bilgiler, Tarihsel Roman kitabının yazarı kimdir, Tarihsel Roman kitabının özeti, Tarihsel Roman pdf indirme linki, Tarihsel Roman epub indirme linki, Tarihsel Roman mobi indirme linki, Tarihsel Roman kitabını indir, Tarihsel Roman kitabı tanıtım bülteni, Tarihsel Roman arka kapak yazısı, Tarihsel Roman kitabı kaç sayfa, Tarihsel Roman hangi yayınevi tarafından basıldı, Tarihsel Roman kitabının türü nedir, Tarihsel Roman kitabı kime aittir.


0 Yorum :

Yorum Gönder

Adsense Reklam (Yayın Üstü)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

 2022 Linkleri Yenilendi!

PDF İndir - EPUB İndir - MOBİ İndir

Adsense Reklam (Yayın Altı)

 2023 Linkleri Yenilendi!

PDF İndir - EPUB İndir - MOBİ İndir


DİĞER KİTAPLARI İNCELE

KİTAP SÖZLERİ / YORUMLARI OKU