-->

İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent Ekitap İndir | PDF | ePub | Mobi


Aynitap.com edebiyat kulübüne hoş geldiniz. Bugün İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabını sizler için incelemeye aldık. Lütfen beğendiğiniz kitapları satın alınız. Unutmayın ki yeni kitaplar yayınlanmazsa bizlerinde var olması mümkün olmayacaktır. İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabı için satın alma linkini de aşağıda vereceğiz. Şimdi kitabımıza geçelim:

İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni:
Egemen olağanüstü hale karar verendir. Siyasal alanı işgal eden egemen, karar alma yetkisi ile bir yandan hukuka dayanırken bir yandan da olağanüstü hâl tanımı ile onu askıya alabilmekte ve istisnayı da hukukun içine çekebilmektedir. Sonuçta istisna kural haline gelmekte ve istisna hükümler üzerinden istisna mekân biçimlenmektedir.İstisna Mekân: Hukukun Eşiğindeki Kent, uzun yıllar TMMOB Şehir Plancıları Odası Genel Merkez ve İstanbul Şubesi yönetim kurulu üyeliği ve İstanbul Şubesi yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürüten, Planlama Dergisi’nin editörlüğünü yapan ve 2014 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde öğretim üyesi olan Tayfun Kahraman’ın ilk kitabı.   Kahraman, çalışmasında Carl Schmitt ve Giorgio Agamben’in tanımları ile kenti istisnalar üzerinden anlamaya çalışıyor ve istisna mekânı kavramsallaştırarak kent çalışmalarında kullanılabilecek yeni bir kavram şemasını ortaya koyuyor.   Otoriterliğin olanca şiddetiyle hayatlarımızı etkilediği, devletin her alanda kamu yararını değil sermayeyi gözettiği bu dönemde elinizdeki kitap felsefe, hukuk ve sosyoloji disiplinlerinden yararlanarak kapsamlı bir kent okuması sunuyor.İstisna Mekân: Hukukun Eşiğindeki Kent kitabının kent çalışması yapanlarla birlikte kent savunucularının ve kent meraklılarının ilgisini çekeceğini umuyor ve Tekin Yayınevi olarak bu orijinal çalışmayı yayımlamanın kıvancını yaşıyoruz.

***** İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabını için satın alma linkleri:
İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabını satın al

***** İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent indirme linkleri:
İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabını PDF İndir
İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabını ePub İndir
İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabını Mobi İndir

***** Sizler için bugün İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabını ele aldık. İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabı için mümkün olduğunca fazla bilgiye yer vermek istedik. Bu bağlamda İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabının yazarı, İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabının fiyatı ve İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent yayınlanma yılı gibi bilgilere yer verdik. Umarız İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabı için oluşturduğumuz yazımız hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki kitap inceleme yazımızda görüşmek dileğiyle.

Not: Bu web sitesi sadece İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabı için tanıtım yapmaktadır. Hiçbir şekilde sunucularında dosya barındırmamakta ve korsan kitapçılığı desteklememektedir.

Değerli okuyucumuz İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabını beğendiyseniz emeğe saygı olarak mutlaka satın almanızı tavsiye ederiz. İstisna Mekan & Hukukun Eşiğindeki Kent kitabı yazarının sizlere daha fazla kitap sunabilmesi için bunun önemli olduğunu unutmayınız.

***** Sitemizde en çok okunan kitapları incelemek için buraya tıklayınız.

0 Yorum :

Yorum Gönder

Adsense Reklam (Yayın Üstü)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Altı)GÜNCELLENEN KİŞİSEL GELİŞİM İNDİRME LİNKLERİ (2020):

Yandex Disk İle PDF İndir

Google Drive İle PDF İndir