-->

Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması Ekitap İndir | PDF | ePub | Mobi


Aynitap.com edebiyat kulübüne hoş geldiniz. Bugün Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabını sizler için incelemeye aldık. Lütfen beğendiğiniz kitapları satın alınız. Unutmayın ki yeni kitaplar yayınlanmazsa bizlerinde var olması mümkün olmayacaktır. Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabı için satın alma linkini de aşağıda vereceğiz. Şimdi kitabımıza geçelim:

Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni:
Yirminci yüzyılın sonlarında, toplumsal bilimler üzerinde nefes aldırmaz bir tahakküm kuran post-modern ve post-yapısalcı akımlar, büyük anlatılara, devasa kuramsal çalışmalara saldırı üzerinden kendilerini var ettiler. Kuşkusuz, toplumsal bilimler içerisinde ayrıksı bir yere sahip olan tarih bilimi,  bu kültürelci saldırılardan en fazla nasibini alan ve dolayısıyla itibar kaybına uğrayan disiplin idi. İnsanlığın toplumsal geçmişine ilişkin tarihsel analizin yerine soykütüksel  sorgulamayı koyan bu genel eğilim karşısında tarihçiler ve tarih bilimi uzun süre suskun kaldı. Marek Tamm ve Peter Burke’ın derlediği, Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması çalışması, bu post-yapısalcı tarih bilimi itibarsızlaştırmasına karşı bir manifesto olarak okunabilir. Daha doğru tabirle bu çalışma, tarih biliminin yeniden itibar kazanmasına yönelik bir çabanın ürünüdür. Genel tarih disiplinine sadık kalarak, çevresel tarihten sömürgecilik sonrası tarihe, toplumsal cinsiyet tarihinden bellek tarihine, bilginin tarihinden duyguların, şeylerin tarihine uzanan geniş bir alanda farklı çalışmaların yer aldığı ufuk açıcı bir çalışmayla karşı karşıyayız. Bu çalışma bir yandan post-yapısalcı kültürel yönelime tepkinin, diğer yandan doğrudan bu post-yapısalcı mantık içerisinden tarih bilimine yeniden itibar kazandırmaya yönelik olarak, görsel kültür tarihi, dijital tarih, nörotarih, duyguların tarihi, post-hümanist tarih gibi, tarih biliminin yeni alt disiplinlerini de okuyucunun ilgisine sunuyor.

***** Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabını için satın alma linkleri:
Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabını satın al

***** Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması indirme linkleri:
Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabını PDF İndir
Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabını ePub İndir
Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabını Mobi İndir

***** Sizler için bugün Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabını ele aldık. Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabı için mümkün olduğunca fazla bilgiye yer vermek istedik. Bu bağlamda Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabının yazarı, Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabının fiyatı ve Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması yayınlanma yılı gibi bilgilere yer verdik. Umarız Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabı için oluşturduğumuz yazımız hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki kitap inceleme yazımızda görüşmek dileğiyle.

Not: Bu web sitesi sadece Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabı için tanıtım yapmaktadır. Hiçbir şekilde sunucularında dosya barındırmamakta ve korsan kitapçılığı desteklememektedir.

Değerli okuyucumuz Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabını beğendiyseniz emeğe saygı olarak mutlaka satın almanızı tavsiye ederiz. Tarih Üzerine Yeni Yaklaşımların Tartışılması kitabı yazarının sizlere daha fazla kitap sunabilmesi için bunun önemli olduğunu unutmayınız.

***** Sitemizde en çok okunan kitapları incelemek için buraya tıklayınız.

0 Yorum :

Yorum Gönder

Adsense Reklam (Yayın Üstü)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

 2022 Linkleri Yenilendi!

PDF İndir - EPUB İndir - MOBİ İndir

Adsense Reklam (Yayın Altı)

 2022 Linkleri Yenilendi!

PDF İndir - EPUB İndir - MOBİ İndir


DİĞER KİTAPLARI İNCELE

KİTAP SÖZLERİ OKU