-->

Seyahat Jurnali Ekitap İndir | PDF | ePub | Mobi


Aynitap.com edebiyat kulübüne hoş geldiniz. Bugün Seyahat Jurnali kitabını sizler için incelemeye aldık. Lütfen beğendiğiniz kitapları satın alınız. Unutmayın ki yeni kitaplar yayınlanmazsa bizlerinde var olması mümkün olmayacaktır. Seyahat Jurnali kitabı için satın alma linkini de aşağıda vereceğiz. Şimdi kitabımıza geçelim:

Seyahat Jurnali kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni:
Merak duygusu, insanoğlunun keşiflerinin kaynağıdır. Bilinmeyen yerlere yapılan yolculuklar, insana yeni yeni şeyler öğretir. Her yeni bilgi aktarıldığı toplumda sosyal, siyasal ve iktisadi değişimlere neden olur. Seyahatnameler, yazılı kültürün en eski ve ilgi çekici türlerindendir. Marco Polo dan Evliya Çelebi ye kadar nice seyyah, aktardıkları bilgilerle hem kültürleri kayıt altına almışlar hem de insanın merak duygusunu beslemeyi sürdürmüşlerdir. Kültürel canlılığın arttığı yayın hayatının canlandığı Tanzimat döneminin önemli isimlerinden biri de Direktör Âli Bey dir. Tiyatro, mizah ve gezi alanlarında eserler veren yazarı meşhur eden, 'Direktör' lakabıdır. Uzun yıllar bürokrasinin muhtelif kademelerinde görev aldıktan sonra, son olarak Duyûn-ı Umumiye müdürlüğü yapmasından gelir bu lakabı. Âli bey, 1885-1888 yılları arasında teftiş görevi gereği İstanbul dan yola çıkarak Güneydoğu Anadolu, Musul, Bağdat ve Hindistan a kadar uzanan uzun bir seyahate çıkmıştır. Bu sürede aldığı notlardan oluşan Seyahat Jurnali, yazarının kıvrak zekâsı, ince mizah duygusu ve keskin gözlemciliğinin açıklıkla görülebileceği bir gezi kitabıdır. Üslûbu korunarak günümüz Türkçesine aktarılan Seyahat Jurnali, yerli edebiyatın ilk adımlarının atıldığı bir döneme ait olması sebebiyle sadece edebi değil, tarihi öneme de sahiptir… Tanıtım Metni Görüntülediğiniz ürün StockMount tarafından listelenmiştir.

***** Seyahat Jurnali kitabını için satın alma linkleri:
Seyahat Jurnali kitabını satın al

***** Seyahat Jurnali indirme linkleri:
Seyahat Jurnali kitabını PDF İndir
Seyahat Jurnali kitabını ePub İndir
Seyahat Jurnali kitabını Mobi İndir

***** Sizler için bugün Seyahat Jurnali kitabını ele aldık. Seyahat Jurnali kitabı için mümkün olduğunca fazla bilgiye yer vermek istedik. Bu bağlamda Seyahat Jurnali kitabının yazarı, Seyahat Jurnali kitabının fiyatı ve Seyahat Jurnali yayınlanma yılı gibi bilgilere yer verdik. Umarız Seyahat Jurnali kitabı için oluşturduğumuz yazımız hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki kitap inceleme yazımızda görüşmek dileğiyle.

Not: Bu web sitesi sadece Seyahat Jurnali kitabı için tanıtım yapmaktadır. Hiçbir şekilde sunucularında dosya barındırmamakta ve korsan kitapçılığı desteklememektedir.

Değerli okuyucumuz Seyahat Jurnali kitabını beğendiyseniz emeğe saygı olarak mutlaka satın almanızı tavsiye ederiz. Seyahat Jurnali kitabı yazarının sizlere daha fazla kitap sunabilmesi için bunun önemli olduğunu unutmayınız.

***** Sitemizde en çok okunan kitapları incelemek için buraya tıklayınız.

0 Yorum :

Yorum Gönder

Adsense Reklam (Yayın Üstü)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

 2022 Linkleri Yenilendi!

PDF İndir - EPUB İndir - MOBİ İndir

Adsense Reklam (Yayın Altı)

 2023 Linkleri Yenilendi!

PDF İndir - EPUB İndir - MOBİ İndir


DİĞER KİTAPLARI İNCELE

KİTAP SÖZLERİ / YORUMLARI OKU