-->

Yarına Kalan Ekitap İndir | PDF | ePub | Mobi


Aynitap.com edebiyat kulübüne hoş geldiniz. Bugün Yarına Kalan kitabını sizler için incelemeye aldık. Lütfen beğendiğiniz kitapları satın alınız. Unutmayın ki yeni kitaplar yayınlanmazsa bizlerinde var olması mümkün olmayacaktır. Yarına Kalan kitabı için satın alma linkini de aşağıda vereceğiz. Şimdi kitabımıza geçelim:

Yarına Kalan kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni:
Şiirsel yazım dili ve destansı anlatımı ile bilinen toplumcu yazar Ulaş Karakaya nın ‘ Yarına Kalan ‘ isimli öykü kitabı Kırmızı Çatı Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kitabın adı ‘ Yarına Kalan olsa da, kitap geçmişten günümüze; günümüzden geleceğe uzun ve tükenmek bilmeyen büyük ve soylu bir yolcuğun izlerini taşıyor. Geçmişin gölgesinde ve çağının tanıklığında gelişen kitap geçmiş ile gelecek arasında bir köprü vazifesi görüyor. Fidel Castro nun ‘ Biz sanatçının ölümsüzlüğe sahip olma azmini kırmadan çağımızda yaşayanlar için çalışıyor ve onlar için yaratıyoruz söyleminden hareket ediyor ve aslında ertelenmenin acılarından demleniyor. Günümüz postmodern sanat ve egemen edebiyat anlayışına karşı duruşun izlerini taşıyan kitapta, yazar sizi, Doğu Karadeniz yöresinin pek bilinmeyen ve Temel fıkralarına benzemeyen karanlık yüzünden, Türkiye nin acılar ile yoğrulmuş yıllarına doğru uzun ve kimi zaman hüzünlü bir yolculuğa çıkarıyor. Yazar, meşin yuvarlığı hiç ıskalamayıp, hayatı ıskalayan Dominik Raci nin hüzünlü hikâyesiyle başlattığı soylu yolculuğu; Menderes döneminin savaş karşıtı Adnan ına söz verdirerek devam ettiriyor. 2.5 liraya bile adam vuran Şeytan Selim i öldürmek ve vazgeçmek arasındaki keskin yol ayrımında kararıyla baş başa bırakarak, başı karanlık dağların en korkunç karakterlerinden biri olan Durali ile sizi tanıştırıyor. Yazar okuyucuları silik bir kişilikten adeta epik bir karaktere evrilen Alişan ın şanlı dönüşümüne tanıklık ettirirken; Ulaşların ölümünü bir ayakkabı boyacısı çocuğun gözlerinden, Mustafa Kemal Atatürk ün son yolculuğunu ağa zulmüne uğrayan bir köylü çocuğun hüzünlü bakışları ile anlatıyor. Kabadayı Daloğlu İshak tan; savaşmak yerine cephelerden kaçanların hikâyelerine, solun kalesi ODTÜ de bir futbol maçına yüklenen anlamdan; kurt hikâyelerine kadar geniş bir yelpazeyi içeren kitapta toplam 44 tane öykü bulunuyor. Kitabın editörlüğünü Nurdeniz Gökçe Uzun yaparken, kitabın kapak çizimleri heykeltıraş Nesrin İçen e, kapak tasarımı Mesut Aydın a; kitap içi çizimler ise Yalçın Alaca ya ait. Ulaş Karakaya nın duruşu ve kendine has üslubu ile şekillenen ‘ Yarın Kalan okuyucunun üzerinde önemli bir etki yaratıp, hüzünlü bir tat bırakırken tekrar tekrar okunmayı ve adı gibi yarına kalmayı kesinlikle hak ediyor. Tanıtım Metni Görüntülediğiniz ürün StockMount tarafından listelenmiştir.

***** Yarına Kalan kitabını için satın alma linkleri:
Yarına Kalan kitabını satın al

***** Yarına Kalan indirme linkleri:
Yarına Kalan kitabını PDF İndir
Yarına Kalan kitabını ePub İndir
Yarına Kalan kitabını Mobi İndir

***** Sizler için bugün Yarına Kalan kitabını ele aldık. Yarına Kalan kitabı için mümkün olduğunca fazla bilgiye yer vermek istedik. Bu bağlamda Yarına Kalan kitabının yazarı, Yarına Kalan kitabının fiyatı ve Yarına Kalan yayınlanma yılı gibi bilgilere yer verdik. Umarız Yarına Kalan kitabı için oluşturduğumuz yazımız hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki kitap inceleme yazımızda görüşmek dileğiyle.

Not: Bu web sitesi sadece Yarına Kalan kitabı için tanıtım yapmaktadır. Hiçbir şekilde sunucularında dosya barındırmamakta ve korsan kitapçılığı desteklememektedir.

Değerli okuyucumuz Yarına Kalan kitabını beğendiyseniz emeğe saygı olarak mutlaka satın almanızı tavsiye ederiz. Yarına Kalan kitabı yazarının sizlere daha fazla kitap sunabilmesi için bunun önemli olduğunu unutmayınız.

***** Sitemizde en çok okunan kitapları incelemek için buraya tıklayınız.

0 Yorum :

Yorum Gönder

Adsense Reklam (Yayın Üstü)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

 2022 Linkleri Yenilendi!

PDF İndir - EPUB İndir - MOBİ İndir

Adsense Reklam (Yayın Altı)

 2023 Linkleri Yenilendi!

PDF İndir - EPUB İndir - MOBİ İndir


DİĞER KİTAPLARI İNCELE

KİTAP SÖZLERİ / YORUMLARI OKU